Winter in het Dolfinarium
Inleiding
Winter, niet echt de periode om lekker naar buiten te gaan of een dierentuin te bezoeken. Het weer is grijs, grauw of er ligt zelfs sneeuw. Voor fotograferen is de winter ook niet altijd ideaal. Het licht is laag, dieren zitten binnen en accu's trekken snel leeg. Toch is het Dolfinarium de plek waar je mij altijd kunt vinden in de winter! De winteropenstelling van het park is al jaren een favoriet uitje. Het park is prachtig versierd, de dieren vertonen ander gedrag en de sneeuw maakt alles ongelofelijk mooi! Het Dolfinarium heeft al jaren speciale winteropenstellingen. Soms omvat dit het hele park, soms alleen een show. Zoals bijvoorbeelde Winter Wonder Parel in de het Dolfijndomijn in 2001. Dit was een gethematiseerde show die zelfs prijzen heeft gewonnen. Ook zijn er regelmatig Sinterklaas en Kerstshows te bewonderen in het Dolfijndomijn. Dit jaar is echter het hele park omgetoverd tot een winterwonderland! De echte sneeuw die er deze week lag maakte het helemaal af! Hoe geweldig is het om het strand compleet wit te zien?? Of de dolfijnen in de delta te zien springen met een prachtige winterse achtergrond?
Spelen met sneeuw![]()
De dieren hebben natuurlijk ook door dat het winter is en passen zich allemaal op een andere manier aan. De kraambaai in de dolfijnendelta kan worden verwarmd om het iets aangenamer te maken voor de jonge dieren. Ook wordt er zo voorkomen dat de delta dicht kan vriezen, al zal dit in Nederland niet zo snel gebeuren met zout water. Dan moet het echt héél koud zijn! De dolfijnen en bruinvissen zijn gek op de sneeuw en proberen de sneeuwvlokjes te vangen in hun mond of met hun tong! Het is echt heel grappig om te zien! Er zijn een paar dieren die voor het eerst sneeuw zagen vandaag. Waaronder bruinvis Kwin en Michael. Ze bleven maar omhoog kijken en probeerden de sneeuw op te eten! Later had ik nog een sneeuwbalgevecht met dolfijn Finagain. Wanneer ze de sneeuwbal ving smolt deze vrij snel in haar bek. Je zag haar dan echt heel verward kijken en zoeken naar de sneeuwbal. Ontzettend vermakelijk voor zowel de dieren als de bezoekers dus!
Het hele park is echt prachtig versierd! Overal staan kerstbomen gedecoreerd met nepsneeuw, wat nu erg goed samen gaat met de echte sneeuw. Verschillende lampjes en andere versieringen hangen bij de horecapunten en dierenverblijven. Ook is er een echte wintertunnel gemaakt! De conferentieruimte achter het zeeleeuwentheater is omgetoverd tot een indoor speelparadijs waar je even lekker warm kunt worden. Het winter Dolfinarium is dan ook een echte aanrader als je deze vakantie een frisse neus wilt halen en een ongelofelijk leuke tijd wilt hebben!